top of page
proje_no2_logo.png

Oyunlar

Ödül çelenk Projeno2 - Üstün Akmen siyah.png
Ödül çelenk Savaş Dinçel siyah.png
Ödül çelenk Erdem-Özge-Üstün Akmen siyah.png
Ödül çelenk Özge- Üstün Akmen siyah.png
Ödül çelenk TEB siyah.png
Ödül çelenk.png

Bernarda

Yapım Sezonu: 2019 - 2020

"Bernarda", Federico Garcia Lorca'nın ünlü oyunu "Bernarda Alba'nın Evi"'nden yola çıkılarak Pelin Temur tarafından yazılmış, yeni bir tiyatro metnidir. Can Ali Çalışandemir'in yönetmenliği ve etkileyici ışık tasarımı, Lorca ile seyirci arasında bir köprü görevi görüyor. "Bernarda" karakteri, aile içi yas ilan ederek kurduğu otorite ile bildiğimiz tüm baskıcı rejimlerin küçük bir modelini oluşturuyor. Sahnede, 5 farklı kadını canlandıran Özge Arslan'ın çarpıcı performansıyla, "Otorite"nin kadın kimliğine uyguladığı cinsiyetçi baskıyı izleyeceksiniz. Özge Arslan bu performansıyla; Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri, TEB (Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği – IATC ) Tiyatro Ödülleri ve Direklerarası Seyirci Ödülleri'nden "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.

 

Oyun için bestelenen müzikler, Fandangos ve Flamenko alt yapıları içeriyor. Sanatçı Özge Arslan'ın güçlü sesiyle sahnede canlı olarak icra edilen eserlerin aranjmanını Müzik Direktörü Erdem Altınses yaptı. Oyunun müzikleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri tarafından "Yılın Sahne Müziği" ödülüne layık görülmüştür.

"Bernarda" ile hem eğleneceksiniz hem de reji, estetik ve oyunculuk gücü sayesinde, uzun süre oyununun etkisinden kurtulamayacaksınız.

bernarda_70x100poster_V6_261123 küçük.png
bottom of page